Rzym

Rzym to Wieczne Miasto składające się z samych niesamowitych miejsc. Pełne pięknie zdobionych pałaców, muzeów, malowniczych placów z fontannami, pomnikami, starożytne ruiny, kamienice oraz raj dla podniebienia w postaci znanej na całej świecie włoskiej kuchni – to wszystko czeka tutaj na podróżnych, dlatego zdecydowanie warto spędzić tutaj wakacje marzeń.

Rzym powstał w 753 roku p.n.e. w niezwykle szczęśliwie dobranym miejscu, nad rzeką Tyber. Przez pierwsze 250 lat był monarchią, jedną z najpotężniejszych na całym Półwyspie Apenińskim. Następnie zaczął podupadać, stając się republiką. Nastał czas wojen i podbojów. Największy okres rozkwitu Rzymu przypadł na okres panowania dynastii Antonimów.

Rzym – Wieczne Miasto

Będąc w Rzymie trzeba koniecznie zwiedzić Koloseum, czyli Amfiteatr Flawiuszów, który został wzniesiony w latach 70 – 80 n.e. To tu odbywały się krwawe igrzyska i różnego rodzaju wydarzenia kulturalne. Równie ważny jest Panteon – jeden z najbardziej imponujących zabytków Wiecznego Miasta oraz Forum Romanum – plac ulokowany u stóp Palatynu i Kapitolu. To oczywiście nie koniec atrakcji, a zaledwie ich początek.

Rzym to także Watykan, najmniejszy kraj na świecie. Warto tutaj zwiedzić niesamowite Muzea Watykańskie, które posiadają zbiory dzieł sztuki gromadzonych przez papieży, a przede wszystkim Kaplicę Sykstyńską ufundowaną w XV wieku przez papieża Sykstusa IV. Watykan to niezwykle ważne państwo, bowiem stanowi siedzibę papieża – głowy kościoła katolickiego. Tutaj także znajduje się grób błogosławionego Jana Pawła II.