Paryż

Mnogość zabytków, wśród których na uwagę zasługują przede wszystkim słynna wieża Eiffla, Luwr i bazylika Sacré-Cœur oraz widok tętniącej życiem metropolii ze szczytu Żelaznej Damy sprawia, iż urlop w Paryżu to idealna opcja spędzenia wolnego czasu zarówno dla par, jak i miłośników sztuki oraz zwiedzania.

Paryż – jak dolecieć, największe atrakcje miasta

Osoby pragnące wybrać się na urlop do Paryża znajdą szeroki wachlarz ofert, gwarantujących dogodne połączenie z francuską stolicą. Do Paryża należą trzy międzynarodowe porty: Paryż-Roissy-Charles de Gaulle, Paryż-Orly oraz Beauvais-Tillé. Podniebne podróże do największej metropolii Francji obsługuje wiele linii, jak np.: LOT, Lufthansa, SAS, Ryanair, WizzAir czy Air France, zaś lot trwa ok. 2 h i 30 minut.

Klimatyczna stolica mody i elegancji

Za jeden z najbardziej znanych symboli Paryża uważa się Wieżę Eiffla, wzniesioną w 1889 r. z okazji Wystawy Światowej. Z jej szczytu rozpościera się zapierająca dech w piersiach panorama wiecznie żywego miasta. Kolejnym słynnym zabytkiem francuskiej stolicy jest bazylika Sacré-Cœur, wybudowana w stylu romańsko-bizantyńskim na wzgórzu Montmartre. Miłośnicy sztuki i kultury podczas pobytu w mieście koniecznie powinni się zaś wybrać do jednego z najsłynniejszych muzeów Europy – Luwru.

Ogromny gmach prezentuje niezwykle bogatą kolekcję dzieł sztuki jak np. „Mona Lisa” Leonarda da Vinci czy starożytne posągi „Nike z Samotraki” i „Wenus z Milo”. Przechadzając się ulicami Paryża, nie można także pominąć potężnej katedry Notre Dame, która usytuowana jest na wyspie Sekwanie i zachwyca rozetą – przepięknym kolorowym witrażem w kształcie koła. Swoją sławę zawdzięcza natomiast popularnej książce Victora Hugo „Dzwonnik z Notre-Dame”. Miłośników mody, śledzących najnowsze odzieżowe trendy, z pewnością zadowoli zaś spacer po Polach Elizejskich, gdzie znajdują się najdroższe marki świata jak np. Gucci czy Louis Vuitton.