Hongkong

Miasto, które łączy w sobie tradycję i nowoczesność, pełne drapaczy chmur oraz posiadacz najlepszego transportu publicznego na świecie to Hongkong. To także miejsce, gdzie można delektować się uliczną kuchnią chińską pełną smakowitych azjatyckich dań. Kolorowe święta, festiwale – Hongkong obfituje w tego typu zdarzenia. Warto przybyć tu na Chiński Nowy Rok, czy Festiwal Latarni.

Najwyższym wzniesieniem miasta jest The Peak. To niezwykle słynna atrakcja dla zwiedzających, bowiem ze szczytu rozlega się niesamowity widok na Hongkong. Z tej wysokości dobrze widać Kowloon oraz Port Wiktorii. A dostać się tu można dzięki specjalnym liniom kolejowym. Niezwykle interesująca jest także Świątynia Dziesięciu Tysięcy Buddów, która posiada na swoim terenie ponad 12 tysięcy figurek przedstawiających buddów oraz kolosalny klasztor.

Na południowym wybrzeżu wyspy Hongkong znajduje się zaś ogromny Park Oceaniczny. Jest on podzielony na trzy strefy, które łączy kolejka liniowa oraz schody ruchome będące najdłuższymi na świeci. Park ten obfituje w atrakcje – można tu na przykład polatać balonem wypełnionym helem. Warto wspomnieć, że znajduje się tu ponad 1000 różnych meduz, a park jest dodatkowo zaangażowany w ratowanie zagrożonych gatunków.

Pięknym miejscem jest niewątpliwie Plac Złotej Bauhinii, który jest pamiątką powrotu Hongkongu do Chin. W parku tym można podziwiać kwitnący kwiat bauhinii, należący do gatunku orchidei. Miał on symbolizować radość z ponownego przyłączenia się miasta. Warto także zobaczyć znajdujący się niedaleko Pomnik Pierwszego Zjednoczenia.

W Kowloon zaś można zachwycić się Targiem Nefrytowym, na którym znajduje się wiele drobiazgów. Nie sposób nie wspomnieć o właściwościach nefrytu, który ma zapewniać zdrowie. Sama nazwa zaś oznacza również piękno i czystość. Interesujące będzie także odwiedzenie Ptasiego Targu, Targu Złotych Rybek, czy Targu Kwiatowego.

Hongkong to tyle ciekawych miejsc, że warto zawitać tu na dłużej. 34 kilometry od centrum znajduje się międzynarodowe lotnisko Hongkong International Airport, który rocznie obsługuje ponad 48 milionów pasażerów.