Londyn

Londyn to niesamowite miasto, pełne wyjątkowego klimatu, który niemal unosi się w powietrzu. Mieszka tam ponad 8 milionów ludzi, a dodatkowo co roku przyjeżdża tu także mnóstwo turystów. Miasto to potrafi zachwycić i to nie tylko takimi perełkami jak Big Ben czy Tower Bridge. Warto bowiem zobaczyć również mniej standardowe zakątki, które składają się na niezwykłą różnorodność tej metropolii.

Lotniska w Londynie oraz ile trwa lot ze stolicy

W Londynie znajduje się aż 5 dużych portów lotniczych. Jednym z nich jest Londyn Heathrow (LHR), które stanowi zarazem największe lotnisko Europy. Znajduje się ono 24 kilometry od centrum, na zachód miasta. Zaraz po nim, jeśli chodzi o ruch pasażerski, znajduje się Londyn Gatwick (LGW) ulokowane między Crawley a Horley, 40 kilometrów na południe od stolicy Wielkiej Brytanii.

Nieco dalej, bo 50 kilometrów na północny wschód znajduje się port lotniczy Londyn Stansted (STN) obsługujący głownie tanie linie oraz Londyn Luton (LTN) – także 50 kilometrów od centrum, z tym że kierując się już bardziej na północ. W dzielnicy Docklands ulokowany jest natomiast port lotniczy Londyn City (LCY) pełniący funkcję lotniska biznesowego. Czas lotu z Warszawy do stolicy Wielkiej Brytanii to 2 godziny i 14 minut.

Co warto zobaczyć będąc w Londynie

Londyn jest pełen niespodzianek. Warto dać sobie choć kilka dni, by móc zobaczyć chociażby kilka z nich. Niewątpliwą perełką okaże się niewątpliwie spacer po Notting Hill, jednej z zamożniejszych dzielnic miasta. Mnóstwo tu pastelowych domów i niezwykłej atmosfery. Równie wspaniałym pomysłem okaże się odwiedzenie Sky Garden, czy też Westminster Abbey (Opactwo Westminsterskie).

Londyn to także Buckingham Palace, plac ulokowany w centrum, czyli Trafalgar Square oraz Katedra Świętego Pawła, czyli St Pauls Cathedral. Nie można oczywiście zapomnieć o zobaczeniu London Eye, czyli londyńskiego oka mającego wysokość 135 metrów. Ów diabelski młyn można odnaleźć w dzielnicy Lambeth. To jednak dopiero początek czekających tu atrakcji.

Londyn to ogrody, muzea, kina i parki. Miasto to zachwyca ilością pięknych i interesujących miejsc, z których każdy ma swoją historię i swój unikalny klimat. Warto dać się ponieść magii tej metropolii i po prostu iść za wołaniem swojego serca i ciekawości. Kto wie, czy nie odkryje się wtedy czegoś, co niechcący zostało pominięte w którymś z przewodników?